archiv_c rozměry a hmotnost: 104 × 58 × 12 mm, 110 g
displej: 3,2“, TFT LCD, 320 × 480, kapacitní
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (dvě pásma),
GPRS (86|43 kb/s), EDGE (237|118 kb/s), HSPA (7,2|2 Mb/s)

 

konektivita: USB, Wi-Fi, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 512 MB, 384 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 200 mAh, procesor: ARM1136 600 MHz
hardware: GPS, akcelerometr
operační systém: Windows Mobile 6.5.3 Professional
fotoaparát: 5Mpx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus

Recenzí na HD mini je na internetu již dost, zde jsou moje zkušenosti.

Ochranné sklo na displeji (konečně ho mám) je pro mne další plus, pracuji stále v betonárce a nová folie vydrží tak dva týdny, Mini mám měsíc a ani škrábaneček. Nejhorší byl přechod z odporového na kapacitní displej. Po hodině trápení jsem chtěl mobil hodit po psu, to ale nemůžu, protože naše maličká šicka by to asi nerozchodila. Oproti klasickému displeji (pda) se kapacitního displeje dotknu a nedotknu jen takový lehounký  ,,polechtání,, a hlavně nedržet dlouho jinak hned naskočí další volby. Ale jak praví klasik zvyknout se dá na vše.

Hlavní výhoda HD Mini je právě na smartphony ta mini velikost, HD 2 je sice moc dobrý stroj ale kvůli mobilu si nehodlám brát batoh.

  

Senzor přiblížení je fajn věc, já jsem na dotykovky zvyklý ale mamině musím zhasnout displej (vodafone 845) teď řekne hele ono to dělá samo.

Jelikož jsem věděl co kupuji (k čemu je taky internet) na Windows Mobile netradiční rozlišení displeje HVGA 320 × 480, kapacitní. Některé aplikace se nemusí zobrazovat tak jak mají, tedy pokud je vůbec spustím. Z navigací nespustíte TpmTom, iGo 8 lze pomoci a Mobile Maps 10 funguje komplet které používám a již vím že nemusím mít nainstalované tři navigace (k čemu taky).

Po sedmi letech používání různých PDA s Windows Mobile, už vím že nemusím instalovat kde jakou blbost. Stačí 100% kompatibilita Office Mobile s Microsoft Office, kalendář, nějakou aplikaci na hesla, a světe div se WM ani ve verzi 6.5.3 nemají stopky … Občas paličatý Windows Mobile Device Center (většinou se to ,,pohádá,, s Nokia PC Suite) jsem vyřešil Microsoft Exchange a účtem na Gmail, pošta, kontakty a kalendář funguje na sto procent.

Fotoaparát 5 MG pixelů od HTC tudíž žádný zázrak nečekejte. Na focení vizitek a dokumentů se hodí autofocus  ale jinak je to klasika ala HTC, čočka většinou nezvládá změnu i přechody osvětlení a fotky jsou v rozích rozmazané ale většinou je to celé narůžovělé.