archiv_cUživatelské zkušenosti s Windows Phone 7.5 na ZTE Tania.
Hovory bez červeného a zeleného tlačítka, jde jen o zvyk.
U kontaktů lze zobrazit polohu jen s nastavením angličtiny, Oblast + jazyk > Jazyk prohlížeče a vyhledávání > angličtina.
Osekaný Office, oproti Windows Mobile 6.5 je takových 40% pryč, hlavně Excel. Což mě vedlo k sehnání na zapůjčení HTC Desire X a One X obojí s Androidem. Oboje HTC mají Polaris Office, jenže shodně ukládají excel do starého formátu xls (zřejmě starší verze protože polarit údajně umí xlsx) což lze ihned odeslat na SkyDrive ale v Tania to již nelze editovat. No po zkušenostech s androidím excelem raději volím jako jedničku osekaný Office pro Windows Phone.
T9 neexistující český slovník, já osobně t9 moc nepoužívám ale prostě někdy muže chybět..
Info SMS kredit atd fungují *101# u T-Mobilu funguje.
Lupa a Bing, no Bing snad někde v menu ale tlačítko s lupu je naprosto k ničemu, tvrdošíjně otvírá Bing a nic jiného. Ideální by bylo kdyby spustilo vyhledávání v telefonu.
Kalendář, super až na nesmyslný měsíční náhled. V kalendáři bych hned zaměstnal lupu aspoň by byla k něčemu.
IE po dlouhých letech nepotřebuji Operu Mini. Lze i spravovat web ve WordPressu. IE je překvapivě použitelný (momentálně stejně nemáte jinou možnost) ale pracuje i rychle tak jako celý Windows Phone.
Ještě k rychlosti operačního systému Windows Phone 7.5, něco tak rychlého jsem v ruce ještě neměl. Vyrovnat se rychlosti může jen Android na Nexusu a to raději bez dalších instalací aplikací, já zatím instaluji na Taniu kdeco a marně očekávám nějaké zpomalení a pořád nic.
LIDÉ perfektní provázanost se sociálními sítěmi, bohužel nic moc pro mne, proč mám někoho pořád šmírovat.
U kontaktu odešlete SMS jen na mobilní číslo, pokud máte uložený mobil třeba pod do práce tak SMS nepošlete, ale když … Ze Zpráv pošlete SMS také jen na kolonku číslo mobilního telefonu, na pevnou linku smsku nepošlete. Což není zase tak docela pravda protože proto, stačí číslo na pevnou linku uložit jako mobilní a už to jde.
Na Androidu jsem se vždy snažil aby wingety aspoň na jedné obrazovce vypadali trochu jednotně (většinou marný boj), u WP mám hotovo hned po prvním zapnutí. Zde platí tolikrát v diskusích zmiňované že ,,Windows Phone si zamilujete nebo jej budete nenávidět,, já jsem se tedy zamiloval = miluji dlaždice, a ve verzi 7.8 (zatím nic nenasvědčuje, že by Tania WP 7.8 nedostala) budu chrochtal blahem jen za novou home green 🙂 (různé 3 velikosti dlaždic a bez zlatého řezu tedy bez černého pruhu vpravo).

Publikováno 3.11.2012 autor MiHaS.cz