Známe cenu a dostupnost HP Elite x3.

Datum zahájení prodeje je stanoveno na přelom měsíců srpen a září, spíše lze předpokládat až v průběhu září. HP Elite x3 bude dostupné prostřednictvím oficiálního obchodu HP a také na webu Microsoft Store.

 

Až doteď je vše jak jsme předpokládaly až na cenu:
samotné HP Elite x3 za 699 EUR cca 19.000 Kč
+ obyčejný stylus s 2 mm hrotem bez technologie od Wacom
(k čemu je stylus bez integrace do těla telefonu) cena zatím není stanovena.
HP Elite x3 Bundle bude stát € 1200 cca 32.500 Kč
HP Elite x3 Bundle
zdroj
HP Elite x3 Bundle obsahuje: HP Elite X3, Continuum dock a HP Mobile Extender. HP Mobile Extender je v podstatě externí displej s klávesnicí a několika porty pro HP Elite X3, připojení je bezdrátové.

 

Kdo si koupí telefon s Windows 10 Mobile plus stylus a bez telefonu nefunkční notebook za nějakých 33 až 34.000 Kč. Continuum je pro hračičky, dokud nebude telefon s možností spouštět desktopové programy tedy s x86 procesorem je to jen další nedokončený projekt z dílem Microsoftu.

HP obhajuje tyto ceny zaměřením na podnikovou – business sféru, za 33 tisíc má jednatel (řiditel) ,,zlatý,, iPhone, výrobní řiditel konečně povýšil ze starého HTC  Samsung 7 a sklad jede stále na Windows 95 (v lepším případě). Čtečky čárových kódů a podobné win ce 5 (6), někde i dokonce Windows Mobile 5. Bankovnictví, elita iPhone a v bankomatech Windows XP.

A jako třešnička na dort je u x3 integrována čtečka otisku prstů kterou W10M nepodporují.