Automobilová diagnostická jednotka pro OBD II s Bluetooth ELM 327 pro Android, Windows Phone a Windows 10 Mobile.

ELM327 Bluetooth Univerzání Auto Diagnostika umožňuje bezdrátový přenos ke čtení diagnostických chybových kódů a zobrazování jejich významů, více než 3000 kódů v databázi. Přečtěte si kdykoliv sami chybové kódy vašeho auta s touto diagnostikou a šetřete i 500,-Kč za základní diagnostiku v autoservisu.
Tato verze podporuje více operačních systémů, lépe spolupracuje se softwarem a je o třetinu menší. ELM327 disponuje podporou všech současných pěti standardů OBDII, umožní tedy diagnostikovat jak americké, tak i evropské značky včetně současného CAN-Bus.
Doporučení v případě, že se OBD jednotka nespojí s řídící jednotkou V sw Torque je zapotřebí zvolit příslušný adaptér. V titulní obrazovce klikněte v levém dolním rohu na „Menu“ › „Settings“ › OBD adapter settings › Choose bluetooth device › vyberte jednotku OBD II.

Jelikož moje auto není ,,hloupé,, a komunikuje s Windows Phone – OBD II – ELM 327 automobilová diagnostika s Windows Phone, automobilová diagnostick pomocí aplikace OBD Auto Doctor.  OBD jednotku jsem kupoval v sunnysoftu kde Lumia 650 není uvedena v seznamu podporovaných telefonů (byl jsem ujištěn prodejcem že je podporována), zapůjčil jsem Lumia 550 která je v seznamu. Takže, Lumia 550 – Windows 10 Mobile a KIA RIO LS 2002 výsledek žádný, opět spárování, nalezení OBD II a plno chybových oznámení.

Celkem jsem nainstaloval tyto aplikace (Lumia 650 a 550, Windows 10 Mobile): OBD Auto Doctor, OBD Clear Faults, OBD2 Display, AutoGaugeX a Use Freely ELM327.
Zpočátku to vypadalo nadějně, nalezení Bluetooth adaptéru OBD II (ELM 327) a následné spárování se všemi výše uvedenými aplikacemi proběhlo standardně.
Bohužel, toto je většina funkcí co tato chytrá garáž s Windows 10 Mobile dokáže. Nekonečné načítání dat, nebo okno s chybovou zprávou, pouze aplikace Use Freely ELM327 načetla iso vozu KIA RIO LS 2002 ISO 15765-4 (CAN 11/500) které běžně na aplikacích pro operační systém Android funguje a zobrazí všechny dostupné informace.
Problém bude patrně v rozhraní pro aplikace, Microsoft si nění API atd dle vlastního uvážení a poté vždy něco nefunguje.