Textových editor a prohlížeč pro Windows 10 Mobile.

Otevřít dokument .txt ve Windows Phone 8.1 nebyl nikdy problém, běžně se spustit Word, jenže Wodr pro Windows 10 Mobile ignoruje příponu txt. Hledám aplikaci pro čtení i editaci textových dokumentů s příponou .txt, tyto dokumenty vytvářím v pc verzi programu Poznámkový blok.

Otestované aplikace: Notepad Next, Notepad 2.0, NotepadX, Total Commander, Notepad WinX.
Notepad Next: nespolupracuje s OneDrive a nespolupracuje ani se staženými soubory na paměťové kartě. Vlastně jediný dokument který jsem otevřel byl vytvořená touto aplikací.
Notepad 2.0: po spuštění této aplikace mám zadat heslo pro ověřené emailového účtu, po chvíli hláška Failed ta sice hned zmizí a aplikace asi funguje. Ikona složky s Open po dotyku jen mění barvu a dále nereaguje. New funguje (zase hláška Failed), po vytvoření nového dokumentu je dole reklamní banner, aha děkuji opravdu nechci, následuje okamžitá reakce – Seznam aplikací > Notepad 2.0 > Odinstalovat – ano.
NotepadX: v nastavení aplikace Default encoding nastavte kódování na ANSI, tímto se aplikace ,,naučí,, zobrazovat české znaky jako čárky a háčky mimo ř a ě. Aplikace potvrzení o uložení zobrazuje v notifikační liště.
Total Commander: jediná aplikace která je v češtině ale po otevření dokumentu chybně zobrazuje ř a ě.
Notepad WinX: po otevření staženého dokumentu chybně zobrazuje ř a ě.

Poslední tři aplikace (NotepadX, Total Commander, Notepad WinX) si zaslouží samostatné prozkoumání v recenzi.