Návod jak předejít případným problémům s aktualizací Lumie z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile.

Tento doporučený postup zásadní aktualizace na novou verzi operačního systému vznikl na základě dlouhodobých zkušeností s testovacími verzemi Windows 10 Mobile Insider Preview. V redakci si ,,hrajeme,, s Insider Preview cca od června loňského roku.

Je nutné vlastnit aktuální verzi Windows Phone 8.1 Update a Lumia Denim – celkově Windows Phone 8.1 GDR1, pokud z nějakého důvodu máte pouze Windows Phone 8, projdete nejprve aktualizací na WP 8.1 + Lumia Denim poté na W10M.

,,K instalaci aktualizací potřebujeme, abyste měli baterii nabitou na 40%,, dopuručujeme minimálně 70%, nikdy nevíte co se může přihodit.

Pokud nabíjíte nyní telefon skrze usb v pc je ideální čas zálohovat fotky (pokud neukládáte automaticky na OneDrive), další fotky ze složky Pictures (Obrázky), Saved Pictures, Sample Pictures a Screenshot – toto jsou standardní složky. Dále, pokud používáte doinstalovanou aplikaci pro editaci fotek bude také další složka k zálohování. Prohledejte telefon, složka Dokumenty a podobné a zálohujte do pc nebo na paměťovou kartu – tu před aktualizací vyjměte.

Outlook (e-maily), kontakty a kalendář, o tyto věci se starat nemusíte, tedy za předpokladu že se po aktualizaci přihlásíte stejným e-mailovým účtem.

Nastavení > aktualizace telefonu > zkontrolovat aktualizace, pokud je aktualizace k dispozici – řiďte se pokyny.
Pokud aktualizace nebyla nalezena, můžete ji ,,vynutit,, pomocí aplikace UpdateAdvisor.

Stažení aktualizace vyžaduje připojení k Wi-Fi, je stahováno cca 1.4 GB.
Následuje samotná instalace.
Před dokončením proběhne Migrace dat.
Během instalace je několik restartů.

Hotovo aktualizováno.

Přihlašte se svým e-mailovým účtem (a čtěte dále tento doporučený postup).

Nyní dojde na první odstavec, důležité rozhodnutí, zda provést obnovu dat ze zálohy …

  1. ANO – provést obnovu dat ze zálohy (aplikace, nastavení, e-mailové účty, soubory) – nejjednodušší  a nejrychlejší řešení – s možnými nepředvídatelnými problémy. Prozkoumejte telefon a potom Nastavení > Systém > O systému > Obnovit tovární nastavení telefonu – doporučuji provést, dojde k odstranění zbytku instalačních dat a zrychlení reakcí telefonu. Po obnovení do továrního nastavení projdete průvodcem nastavení jako po aktualizaci. Jde o to že Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile jsou rozdílné operační systémy, nepůjdeme do podrobností. Pro Vaši informaci postačí vědět, že rozdíly v menu Nastavení jsou nejpodstatnější viditelné rozdíly, a obnovení dat ze zálohy nikdy ,,nefungovalo,, na 100% a vždy jsem musel některé položky nastavovat znovu (pokud to vůbec šlo), většinou došlo na Obnovit tovární nastavení telefonu. Prozkoumejte telefon a Nastavení > Systém > O systému > Obnovit tovární nastavení telefonu – doporučuji provést.
  2.  NE – pro obnovu dat ze zálohy. Prozkoumejte telefon a potom Nastavení > Systém > O systému > Obnovit tovární nastavení telefonu – doporučuji provést, dojde k odstranění zbytku instalačních dat a zrychlení reakcí telefonu. Po obnovení do továrního nastavení projdete průvodcem nastavení jako po aktualizaci. V části zda obnovit data ze zálohy – poslední položka NEOBNOVOVAT, dále již je postup stejný jako po aktualizaci. Nyní budete muset nastavit telefon sami, v Nastavení je vše oproti WP 8.1 přehlednější a srozumitelnější. Pokud máte obavy z hledání Vašich aplikací nemějte, stačí spustit aplikaci Store musíte být přihlášeni > Moje knihovna > Aplikace > Zobrazit vše, taktéž Hry > Zobrazit vše a vybrat a odklikat stažení a následnou automatickou instalaci.

Toto jsou doporučené a odzkoušené první kroky po aktualizaci z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile.