Nokia Lumia 920

Finská exkrálovna s nejvýkonnějším hardware ve světě Windows Phone (časy se mění).

Nokia Lumia 920_01 Nokia Lumia 920_02 Nokia Lumia 920_03

Nokia Lumia 920, hlavní přednosti:
Objektiv Carl Zeiss, technologie PureView
včetně optické stabilizace obrazu,
4,5palcový displej PureMotion

Dvou jádrový procesor 1,5GH a 1GB ram paměti s bleskovou reakci na jakýkoliv podnět.
Což u operačního systému Android je u mne minimální konfigurace (dvoujádro a 1GB ram), osobně ověřeno a doporučuji, vlastně Android nedoporučuji.
Zpět k těžké exkrálovně, Ano je těžká, váhá 185gramů, tato hmotnost má i svoji výhodu. Telefon nemusím hledat po kapsách, je totiž pořád ,,cítit,, v které kapse se momentálně nachází.

Zpracování a konstrukce je na špičkové úrovni, ono ani nemá co vrzat, či dokonce se kroutit. Konstrukce je provedena stylem jedno tělo (jedna duše)

Nokia Lumia 920 začínáme

Při vkládání SIM karty (formát micro) do šuplíku jsem se divil, jak šuplík přesně jde zasunout do těla telefonu, v zasunutém stavu není vidět žádná mezera ani mezírka bez jakékoliv boční vůle. Z tohoto důvodu nelze vyměnit baterii o kapacitě 2000 mAh, baterii lze vyměnit v autorizovaném servisu nebo svépomocí rozebráním telefonu. Spodní strana mimo konektoru microUSB také obsahuje dva šroubky, ale raději nedoporučuji. Nabíjím pro jistotu v podvečer ale den a půl 920 zvládne, 3x email push synchronizace (při doručení, takže online) rss čtečka po půl hodině, wifina doma nebo v práci stále zapnuta.
Po straně designu se v Nokii zřejmě paradoxně inspirovali u modelu E7 (vzhledově nejpovedenější model s hardware klávesnicí).