Windows-phone-7.5 rozměry a hmotnost: 129 × 68 × 10,5 mm, 158 g
displej: 4,3“, kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 217 DPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (14,4|5,76 Mb/s)
konektivita: microUSB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3,5mm jack
paměť: uživatelská 4 000 MB, operační 512 MB RAM, baterie: 1 400 mAh
procesor: Qualcomm MSM8255 (1× Scorpion, 1 000 MHz, 45nm)
operační systém: Windows Phone 7.5
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (1 280 × 720), autofocus, blesk

ZTE Tania jsem koupil na alza.cz za 2 939,- Kč s DPH, jako pokusný smartphone s operačním systémem Windows Phone – Recenze, uživatelské zkušenosti s Windows Phone 7.5.

ZTE Tania

Balení: krabička je tak akorát aby tam telefon vešel, dále obsahuje nabíječku s datovým kabelem, pecková sluchátka i s ovládáním  hlasitosti, záruční list, tištěný manuál který je takových miny rozměrů, že kdybych ho potřeboval tak je na nic, baterie tam je  samozřejmě také.

  SNC00167 SNC00169 SNC00170
vybaleno narychlo v autě, potřebuji koupit pouzdro a fólii

SNC00172

Zpracování je na jedničku, ani při promačkání nic nevrže, vše drží jak má což jsem nečekal.

 ZTE Tania 01 ZTE Tania 02 ZTE Tania 03 ZTE Tania 04

Displej: úhlopříčka 4,3“, kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 217 DPI. Vzhledem k ceně lze ušetřit nejvíce na displeji. Ale nic hrozného se  nekoná, barvy jsou sice takové pobledlé ale jinak ok. Když Taniu porovnám se ZTE Skate, tak Skate je co se týče displeje jak to napsat  slušně … aha hnus, a to Skate je o cca tisícovku dražší. Pokud budete delší čas na slunci doporučuji nastavit jas na vysokou úroveň,  jinak se budete neustále natáčet do stínu aby bylo na displeji něco vidět, jinak si vystačím s automatickou regulací jasu displeje.  Doporučuji také použít ochrannou fólii na displej který je chráněn nějakým tvrzeným plastem.

Pod displejem jsou vhodně umístěna tři senzorová tlačítka: vlevo šipka zpět, po delším přidržením se zobrazí spuštěné aplikace mezi kterými lze přepínat. Uprostřed je tlačítko s logem Microsoftu, které Vás dostane vždy na hlavní obrazovku s dlaždicemi. Vpravo je diskutabilní tlačítko s lupou které nedělá nic jiného než Vám neustále cpe vyhledávač Bing, v menu lze najít průvodce a kukátko což je scanner qr code a textu aspoň něco. Nad displejem je reproduktor a senzor pro automatickou regulaci jasu a senzor deaktivujíví displej při přiložení telefonu k uchu během aktivního hovoru.

Na zadní straně tradičně najdete fotoaparát 5MPx (2 592 × 1 944), autofocus, s bleskem, reproduktor a dole logo s nápisem Windows Phone.
Fotoaparát: nic moc, co taky chctít za necelé tři tisíce. Pro pěknou fotku potřebujete ideální osvětlení, jinak raději pořízenou fotografii nezvětšujte a nechte ji jen v mobilu. Není to tak strašné protože fotografii můžete hned po pořízení prohnat filtrem, stačí kliknout na automaticky opravit. Tyto opravy lze použít ale i na ostatní fotky, které dostanete do mobilu přes program Zune.
Video: HD video (720p) 1280 × 720, překvapivě lze ohodnotit jako lepší průměr.

Boky zařízení: nahoře se nachází jack 3,5mm který je vhodně uprostřed. Zprava shora zapínací a vypínací tlačítko které je na můj vkus až příliš zapuštěné, uprostřed konektor micro USB a dole spoušť fotoaparátu. Dole je jen mikrofon a výřez pro nehet na sundání zadního krytu který je příjemný na dotek a neklouže. Na levé straně je dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti, nikde není žádný úchyt pro poutko ani signalizaci zmeškaných událostí.

Paměť 4GB: pro uživatele 2,6 GB, šetřím jak se dá za pomoci SkyDrive (25 GB) ale s internetem v mobilu od O2 je to bída. Při ukládání dokumentu ve wordu opět vypadlo připojení, naštěstí s tím Microsoft počítal a dokument zůstal ,,vyset,, v paměti dokud se nenašlo schopné připojení (28 minut).

Operační systém: Windows Phone 7.5, ještě oněm nepadlo ani písmenko 🙂 více o Windows Phone 7.5 v tomto článku Windows Phone 7.5 recenze

Výdrž: baterie 1 400 mAh s kterou vydržím minimálně jeden a půl dne.

Závěrečné zhodnocení: pokud Vám nevadí malá paměť (bez možnosti vložení paměťové karty) je Tania za cenu do třech tisíc nadprůměrný levný smartphone, který nevrže a s kvalitním rychlým operačním systémem.

Publikováno 3.11.2012 na MiHaS.cz