The Commercial Times of Taiwan uvedl, že v ODM Pegatron začaly první výrobní zkoušky bájného smartphonu s legendárním označením Surface Phone.


1 zařízení obsahuje 5,5″ displej v Quad HD rozlišení, procesor Qualcomm Snapdragon 835 a 6 GB RAM, operačním systém bude Windows 10 Mobile Redstone 3.
2 zařízení obsahuje 5,2″ displej zatím neznámé rozlišení, také procesor Qualcomm Snapdragon 835 ale s 4 GB RAM, operačním systém bude Windows 10 Mobile Redstone 3.
Vzhledem k velikosti paměti 4 GB RAM se bude jednat o ,,levnější,, verzi bez možnosti emulací desktopových aplikací x86.
Jako příslušenství bude kryt s klávesnicí a stylusem.

surface-phone-bez-pozadi

 

 

Pokud očekáváte že v telefonu spustíte například program Adobe Photoshop, tak toto nečekejte – nečekejte není přesné. Programy napsané pro desktopové aplikace x86 (s příponou .exe) nainstalujete do Surface Phone skrze připojení v režimu Continuum, po odpojení nainstalované programy samozřejmě zůstávají nainstalované v telefonu a spustíte je opět pouze v režimu Continuum. Od tohoto se bude odvíjet velikost paměti pro uživatelská data, u tabletů s Windows je rozumné minimum 32 GB a s 64 GB lze normálně fungovat.

Odhadovaná cena ?
procesor: Qualcomm Snapdragon 835
paměť RAM: 6 GB RAM
uživatelská paměť: 64 Gb
dock Continuum
kryt s klávesnicí a stylus
exkluzivní zařízení 3 v 1
—————————-
odhadem cca 28 000,- Kč bez krytu s klávesnicí a stylusem

Předběžná dostupnost ?
koncem roku 2017 pokud bude dokončen Windows 10 Mobile Redstone 3.
Na Redstone 3 to celé stoují i padá, až R3 totiž umožní emulací desktopových aplikací x86
—————————-
odhadem jaro 2018

 
Proč emulace desktopových aplikací x86?
Není procesor. Intel vzdal výrobu mobilních procesorů, z tohoto důvodu byl zrušen projekt ,,Surface Phone,, od DELLu s kódovým názvem Dell Stack.

dell-stack

Tento projekt započal od roku 2014 a letos byl odložen a posléze dán k ledu právě z nedostatku mobilního procesoru s podporou  pro aplikace x86.